Colectare deseuri de echipamente electrice si electronice de pe raza Municipiului Tarnaveni, Custelnic, Botorca si Bobohalma.

ROMÂNIA
JUDEŢUL MUREŞ
MUNICIPIUL TÂRNĂVENI
PRIMĂRIA

ANUNT

SISTEMUL LOCAL DE COLECTARE – CENTRU SRL colecteaza in perioada 12-13 martie 2021, deseuri de echipamente electrice si electronice de pe raza Municipiului Tarnaveni, Custelnic, Botorca si Bobohalma.

Vineri, 12 martie 2021si sambata, 13 martie 2021, în intervalul orar 9-17, echipajul mobil  SISTEMUL LOCAL DE COLECTARE – CENTRU SRL este autorizat sa  circule si sa colecteze deseuri de echipamente electrice si electronice de la domiciliu, fiind amplasat si un punct provizoriu de colectare, in parcarea Primariei Tarnaveni.

Se va organiza o tombola cu premii,  sambata 13 martie , ora 17, la punctul de colectare amplasat in parcarea Primariei Tarnaveni.

Cei care vor sa se debaraseze de echipamentele uzate sunt invitati sa apeleze numarul  de telefon 0741 754 708,  acesta fiind disponibil incepand cu data de 9 martie, inclusiv  in zilele colectarii.