Zeci de familii de rromi din Tarnaveni au primit luni dimineata de la primarul municipiului titluri de proprietate pentru terenurile si locuintele pe care le detin

JUDEÞUL  MUREȘ

MUNICIPIUL  TÂRNÃVENI

PRIMÃRIA

23 martie 2009

Comunicat de presa

Zeci de familii de rromi din Tarnaveni au primit luni dimineaþa de la primarul Adrian Matei titluri de proprietate pentru terenurile si locuintele pe care le detin. Proiectul a fost realizat de Primãria Municipiului Târnãveni, Asociatia Laleaua din localitate ºi Partida Rromilor graþie unui program Phare.

Proiectul are drept scop rezolvarea problemei actelor de identitate ºi proprietate pentru familiile de rromi de pe raza municipiului Târnãveni.

În total 100 de familii au primit acte de proprietate iar alte 400 de familii au primit acte de identitate.

Primar,

Ing. Alexandru – Adrian Matei